SEO Yaparken Yapılan Yanlışlıklar

Web tasarım yapımı kolay gözükse de zorlu bir süreçtir. Bu zorlu süreci bitirdikten sonra içinizden “Oh be bundan da kurtulduk “ diyor olabiliyorsunuz. Bu rahat olma durumunuzu ne yazık ki bozacağım çünkü sizler sadece sitenizin tasarımını bitirdiniz. Sitenizin Google tarafından hızlı yükselmesi için de ayrı bir çalışma yapmalısınız. Bu çalışmanın genel adı Seo olarak tabir edilmektedir. Seo kısaca google tarafından geliştirilmiş arama motoru optimizasyonudur. Bir nevi sitenizin veya sitenizde bulunan içeriklerin Google tarafından üst sıralarda olması yapılan çalışmalardır.Bu çalışmaların sizlerin yarına olduğu kadar zararına olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Gel gelelim asıl konumuza, bu makalemizde Seo yaparken yapılan yanlışlardan ve bunları nasıl düzeltebileceğimize değineceğiz. Dilerseniz makalemize geçelim.

Öncelikle yaptırdığınız sitenin alan adı yaptığınız işle ilişkili olmalıdır. “acarnet” isimli firma isek alan adamız acarnet.com olmalı farklı olursa bu kötü bir durumun habercisidir. Bu birçok sitede yapılmıştır bir hatadır bunu alan adını birbiriyle bir ilişki içinde yapmazsak kullanıcılara bir güven sağlayamayız böylelikle müşteriler veya kullanıcılar sitemizden kaçabilir. Bu durum bizlere olumsuz bir şekilde yansıyacaktır. Bunun yanı sıra seo yaparken yukarıdaki url adresleri tıklandığı yere bir uyum içinde olmalıdır. Anlamadıysanız sizlere şöyle örnek vermek gerekirse ben internet de bir ürün arıyorum tıkladım ürünün ismi “X” isimli bir ürün ise bu ürünün detayına inildiğinde o ürün ile ilgili url yapısı ürünle birbiriyle aynı şekilde olmalıdır. Sitemiz üst sıralara taşımak içinde sitemizle alakalı içerikler yazabiliriz. Yazdığımız içeriklerin çalıntı olmamasına dikkat etmeliyiz. Çalıntı içerikler paylaşıldığı takdirde siteniz sıralamadan iyice düşecektir. Bunların yanı sıra seo’nun diğer bir zararı ise seçilen yanlış anahtar kelimelerdir. Yanlış seçilmenin yanında fazla anahtar kelime kullanımı da seo’u kötü yönde ekleyecek faktörlerdendir. Bunlar içeriklerde anahtar kelime eksikliği de seo’u kötü yönde etkileyebilir. “Peki ben içerik eklerken ne yapacağım “derseniz ne çok anahtar kelime ne az anahtar kelime yeterince kullanmak sizler için iyi olacaktır.

Sizlerde var olan sitelerinizi Google arama motorlarında üst sıralara taşımak isterseniz Acarnet ile iletişime geçebilirsiniz. Acarnet sizlere bu hizmeti vermekten mutluluk duyacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir