WEB TASARIM NEDİR? WEB TASARIMIN ÖNEMİ NEDİR?

    Bir kurumun kurumsal kimliğini yansıtmak, tanıtımlarını gerçekleştirmek, ulusal ağ ortamında yayınladığı online sitelere web sitesi adı verilir. Bu sitelerin oluşturulmasına ise web tasarım adı verilir.

  Web sayfalarını oluşturan parçalar işitsel ve görseldir. Bunlar video, ses kayıtları, metinler, fotoğraflardır. İnternet sitesi ise bütün web sayfalarının bir araya gelmesiyle oluşur.

FİRMALAR İÇİN KURUMSAL SİTE NEDİR?

    Günümüzde insanlar internette çok fazla zaman geçirmektedir. Hatta günlerinin yarısı gelişen teknoloji sayesinde internette geçiyor. Firmalarda bunu göz önünde bulundurarak web tasarım işine başladı.

    Firmalar web siteleri sayesinde ürünlerinin teknik bilgilerini, fiyatlarını, fotoğraflarını yayınlayarak müşterilerine sunabiliyor. Müşterileri verdikleri hizmetlerle bilgilendiriyor. Firmalarını insanlara rahat, kolay ve kaliteli bir şekilde tanıtabiliyorlar. Web siteleri sayesinde müşteri ve firma arasında daha hızlı ve kaliteli bir iletişim sağlanıyor.  

   Web tasarım sayesinde firmalar online alışveriş ile mağaza görevi de görebiliyor. Firmalar web sitelerine ürünleri hakkında fiyat bilgisi, genel bilgi ve ürünün fotoğrafını yayınlayarak internet üzerinden satış işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar.

WEB TASARIMI YAPTIRMANIN ÖNEMİ NEDİR ARTILARI NELERDİR?

  Firmalar açısından web tasarımı yaptırmak çok önemlidir. Çünkü bu sayede başarıya ulaşabiliyorlar. Sanal dünyaya geçiş yapmayan firmalar diğer firmaların gerisinde kalıyor. Bu yüzden de web sitesinin önemi çok büyük bir hale geliyor. Eğer diğer firmaların gerisinde kalmak istemiyorsanız kurumsal vitrininizi oluşturmalısınız.

Güzel bir web tasarım hizmeti alınmasının artıları nelerdir?
– Web sitesi sayesinde firmalar her şehirdeki ve her ülkedeki müşterilere ulaşabiliyor. İster aynı şehirde ister farklı şehirde olsun her müşteriye yakın olur.
– Web tasarım yaptırmak firmaya olumlu bir imaj kazandıracaktır.
– Müşterilerin güvenini kazanacaksınız.
– Satışları ve pazarlamaları artacak.
– E-ticaret ile satışları yükselecektir.
– Profesyonel bir görüntü sergiler.
– Firmanızı başarıya götürür.
– Müşteriler arama motoruna yazdıklarından bulunabileceklerdir. Buda onlara müşteri kazandıracaktır.
– Google’da üst sıralara çıkarak diğer firmaların önüne geçecektir.
– Web siteniz sayesinde firmanızdaki yenilikleri, gelişmeleri ve daha bir çok şeyi müşterilere sunabilirsiniz. Eğer bir kampanya yaptıysanız bunu da yine sitenizde yayınlayarak duyurabilirsiniz.

     

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir