web tasarım firmaları

Web Tasarım Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Arayüz tasarım Kuralları:
*Web tasarım yaparken hedef kitlenizi iyi tanımalısınız .Hitap ettiğiniz kesimin yaş ortalamasına meslek grubuna vs. şeylere göre web tasarımınızı gerçekleştirmeniz gerekmektedir .
*Web tasarım yaparken kullanıcı arayüzünün sadeliğine çok önem vermelisiniz . Sade derken iki tane yazı koyup bırakmaktan bahsetmiyorum . Kıyafetler üzerinden düşünelim daha şatafatsız düz renk ama detay kesimlerle şıklaştırılmış sade ve asil duran kıyafetler vardır . Onların siteye yansımış halini düşünün .Kulanıcının kafasını karıştırmıycak kadar kolay kullanımı olan ama bir o kadar şık bir tasarım yapmanız gerekmektedir .
Böylelikle sitemiz sade şık ve profesyonel gözükecektir .
*Bahsettiğimiz web tasarım arayüzü sadeliğine yazı tipi de girmektedir . Kullanıcının gözünü yormayacak basit düz eğik ve kalın olmayan bi yazı fontu seçmelisiniz .Hani bazen bir yazıy okumak için bakmassınız ama beyninin o yazıyı otomatik okur ya o etkiyi yaratmalısınız . Kullanıcı gördüğü yazıyı hemen okuyabilmeli bu en önemli kuralımız .
* Web tasarım yaparken başlıkların görünüme de dikkat etmelisiniz .Bazı yazılar görürsünüz başlık nerde belli değil ararsınız başlığı felan işte bu etki olmamalıdır .Başlıklar dikkat çekici direk göze çarpacak nitelikte olmalıdır . Kullanıcı başlıkları aramadan rahat bir şekilde başlıkları görebilmelidir .
*Web tasarımda en önemli noktalardan biri de Feedback’tir. Örneğin sayfayı yeniledik açılırken yüklenme animasyonu koyabilirsiniz . Tasarımı daha profesyonel ve şık gösterecektir .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir